wtorek, 10 czerwca 2008
KAFTI DESIGN W KRAKOWIE
Jeśli jesteście z Krakowa lub właśnie go odwiedzacie to koniecznie zajrzyjcie do sklepu lululiving na Kazimierzu. Znajdziecie tam, wśród wielu, wielu ciekawych produktów, lampy, poduszki i fartuchy od Kafti Design. No i przy okazji zakupów można się napić dobrej kawy.
Więcej na www.lululiving.pl
wtorek, 3 czerwca 2008
ALIEN I ORIGAMI NOMINOWANE
„Śląska Rzecz” to konkurs organizowany przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Jego celem jest promocja wyjątkowych pod względem wzornictwa produktów powstałych na Śląsku.
Mimo że firma Kafti rozpoczęła swą działalność zaledwie w 2007 roku udało nam się zdobyć aż dwie nominacje w konkursie „Śląska Rzecz 2007”. Zarówno abażur Alien jak i Origami zostały dostrzeżone przez jury i znalazły się w gronie produktów ubiegających się o statuetkę Śląskiej Rzeczy. Pokonkursową wystawę, w tym nasz abażur Alien, można bezpłatnie oglądać w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Wystawa potrwa na Zamku do 13 lipca, natomiast w dniach 6 – 31 sierpnia odwiedzi Rondo Sztuki w Katowicach, następnie zaś Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie – od 5 września do 10 października oraz Międzynarodowy Festiwal Designu „Łódź Design” w dniach 16- 31 października.
Więcej informacji na temat samego konkursu znaleźć można na stronie http://slaskarzecz.wzornictwo.net/
niedziela, 1 czerwca 2008
ALESSI - POEZJA PRZEDMIOTU
W Gliwicach w Willi Caro w dniach 28.05.08 – 29.06.08 trwa wystawa pod tytułem "Alessi - Poezja przedmiotu".
Współczesne tendencje designu widoczne są w na wskroś nowoczesnym, projektowanym przy użyciu zaawansowanych technologii komputerowych, serwisie Grega Lynna, pastiszowej realizacji japońskiego duetu SANAA (Kazuyo Sejima, Ryue Nishizawa), czy pełnym lekkości i delikatności komplecie inwencji Massimiliano Fuksas i Doriany Mandreli. W zestawieniu z historyzującym serwisem Michaela Gravesa (Gravest & CP, 1983) z serii interpretującej place, przedsięwzięcie z XXI wieku wyznacza nowe kierunki w sztuce projektowania. Ów nowy styl „wchłonięty” został przez historyzujące wnętrza willi XIX-wiecznego przemysłowca – Oscara Caro.
Subskrybuj:
Posty (Atom)